Katalóg
Načítavanie ...
Štítky
Na uľahčenie výučby o ľudskej vylučovacej sústave sú ideálnou voľbou urologické modely. Tie nájdu svoje uplatnenie ako pri výučbe na stredných školách, tak aj na univerzitách av ordináciách urológov aj ostatných lekárov.
Vybrať si tu môžete napríklad z mikroanatomického modelu ľudskej obličky, celkového modelu ľudskej obličky aj s nadlevinkou a ...
Viac naNa uľahčenie výučby o ľudskej vylučovacej sústave sú ideálnou voľbou urologické modely. Tie nájdu svoje uplatnenie ako pri výučbe na stredných školách, tak aj na univerzitách av ordináciách urológov aj ostatných lekárov.
Vybrať si tu môžete napríklad z mikroanatomického modelu ľudskej obličky, celkového modelu ľudskej obličky aj s nadlevinkou a tiež z modelu obličkového kameňa. Zaujímavý je aj 700x zväčšený model Malpigliho telieska v obličke, celkový model močového systému alebo model ľudských nefrónov a ciev. V ponuke nechýba ani trojnásobne zväčšený rez obličkou.
Model ľudského Malpighiho telieska prezentuje mikroskopickú stavbu nefrónu ľudskej obličky. Na Malpighiho teliesku je možné rozoznať cievne klbko - obličkový glomerulus - ktoré je obalené Bowmanovým puzdrom. Replika obličkového telieska je 700x zväčšená oproti skutočnému Malpighiho teliesku.
Model ľudského močového systému zahŕňa ženské aj mužské orgány. Preto je táto replika vylučovacieho systému človeka kvalitnou výukovou pomôckou, vďaka ktorej spoznáte nielen vylučovací systém, ale aj časť pohlavného systému ľudského tela. Urológovia určite ocenia životnú veľkosť vylučovacej sústavy.
Replika obličkového kameňa zobrazuje odliatok pravej ľudskej obličky, ktorá je v životnej veľkosti. V renálnej pyramíde, v kôre obličky, v obličkovom kalichu av močovode sú naznačené obličkové kamene . Na podstavci sa nachádzajú obrázky obličkových kameňov rôzneho zloženia a rôzneho tvaru.
Model ľudskej obličky je vyrobený v dvojnásobnej veľkosti , než je veľkosť skutočnej obličky. Predná časť repliky je odnímateľná . Na modeli sú zachytené anatomické detaily ako sú panvičky, kalichy, renálna dreň, kôra a močovody. Krásne možno vidieť aj renálnu tepnu a žilu. Celý model je umiestnený na podstavci.
Zväčšený anatomický model ľudskej obličky zachytáva nielen anatomické detaily zdravej obličky , ale pozorovať môžeme aj rôzne patologické stavy. Tieto stavy obličku určitým spôsobom poškodzujú a môžu mať za následok vznik až života ohrozujúceho zdravotného stavu.
Anatomický model ľudskej obličky zachytáva tento dôležitý orgán vylučovacieho ústrojenstva v dvojnásobnej veľkosti, než je veľkosť skutočná . Na replike môžeme veľmi detailne študovať všetky anatomické časti obličky a zachytené sú súčasne aj nadobličky , ktoré hrajú dôležitú úlohu v produkcii hormónov.
Model ľudskej obličky prezentuje všetky anatomické štruktúry od nefrónu a Malpighiho telieska cez proximálne a distálne stočené kanáliky, až po obličkovú kôru a dreň obličky. Úplne presná a detailná anatomická pomôcka na výučbu vylučovacieho systému Vás prevedie všetkými dôležitými časťami ľudskej obličky.
Model ľudskej obličky ako základného orgánu ľudskej vylučovacej sústavy sme pre Vás spojili s nadobličkou , žľazou produkujúcou veľmi dôležité hormóny, pretože tieto dva orgány v ľudskom tele veľmi úzko spolupracujú. Na modeli obličky možno rozoznať aj obličkové pyramídy, kôru a obličkovú dreň.
Názorná replika ľudských nefrónov – základných funkčných jednotiek obličky človeka, je zobrazená v 120-násobnej veľkosti. V modeli ľudských nefrónov a ciev je možné študovať mikroskopickú stavbu obličky s Malpighiho telieskom, distálnym kanálikom, proximálnym kanálikom a Bowmanovým vačkom.
Model ľudských obličiek zobrazuje obe obličky človeka spolu s obličkovými žilami a tepnami, nadobličkami a močovodmi. Model obličiek s cievami bol zhotovený v životnej veľkosti , aby ste mohli plnohodnotne študovať všetky anatomické štruktúry dôležitého orgánu vylučovacej sústavy ľudského tela – obličiek.
Model močového mechúra zobrazuje anatómiu tohto dôležitého orgánu vylučovacieho systému. Na replike je krásne vidieť rez močovým mechúrom ženy a pozorovať môžeme aj močovú trubicu. Model je veľmi kvalitnou anatomickou pomôckou , ale využiť ho môžeme aj na edukáciu pacientok.
Model mužskej močovej sústavy znázorňuje všetky anatomické útvary retroperitonea vo veľkom detaile. Na urologickom modeli sú znázornené obličky, močový mechúr, močovod, prostata a okolité cievy . Model vylučovacieho systému je umiestnený na podstavci a je skvelou učebnou pomôckou na stredné a vysoké školy.
Model mužskej panvy je vyrobený v polovičnej veľkosti, než je skutočná veľkosť panvy muža. Na podstavci sú navyše zachytené tri štádiá benígnej hyperplázie prostaty a jednou z replík je aj žľaza predstojná v zdravom stave. Celá replika je umiestnená na podstavci.
Tento kvalitný anatomický model ľudskej obličky zachytáva tento orgán v životnej veľkosti. Na replice sú krásne farebne rozlíšené jednotlivé anatomické časti obličky a aj vďaka tomu tento model nájde uplatnenie pri výučbe biológie na stredných školách a anatómie človeka na vysokých školách.
Táto patologická replika zobrazuje polovicu pravej obličky . Na nej je zachytené ochorenie , ktoré sa označuje ako urolitiáza alebo prítomnosť obličkových kameňov v močových cestách . Na modeli sú zachytené aj anatomické detaily obličky ako obličkové panvičky, kalichy a močovody.
Patologický model mužského močového mechúra a prostaty zobrazuje hneď päť rôznych patologických stavov, ktoré ovplyvňujú funkciu ako mechúra , tak prostaty. Jedná sa o zápal močového mechúra , močové kamene, benígnu hyperpláziu prostaty, karcinóm močového mechúra a polypy na močovom mechúre.
Model rezu ľudskou obličkou je odborným anatomickým materiálom, ktorý slúži na študovanie útvarov a anatomických štruktúr vo vnútri hlavného orgánu ľudskej vylučovacej sústavy - obličky. Tento model obličky je vhodný najmä pre nefrológov a študentov medicíny, ktorí sa učia na skúšku z anatómie ľudského tela.
Model zobrazuje vlastný orgán močotvorný - ľudské obličky. Na tomto pozdĺžnom reze ľudskou obličkou možno pozorovať mnoho anatomických štruktúr ako povrchovú červenú kôru, centrálnu červenošedú dreň, obličkový hrot, obličkovú bránku, z ktorej vychádza obličková žila, tepna obličky alebo obličková panvička.
Rez ľudskou obličkou, nefróny s cievami a Malpighiho teliesko na jednom podstavci umožňujú poznávanie vylučovacej sústavy ľudského tela jednoducho, ale podrobne. Učitelia biológie, študenti medicíny i urológovia ocenia prítomnosť rôznych zväčšení anatomických štruktúr obličiek človeka.
Schéma vylučovacej sústavy človeka nájde svoje uplatnenie v ordináciách urológov a je vhodná aj pri štúdiu anatómie. Na plagáte je možné študovať jednotlivé orgány močovej sústavy človeka (napr. obličku, močový mechúr, močovú trubicu) vrátane ich vnútornej stavby.